0

3 טיפים לבחירת שולחן מחשב לפינת העבודה שלכם

הבחירה בשולחן מחשב היא לא רק בעלת השפעה על הפן האסתטי והעיצובי של פינת העבודה שלכם אלא גם על יעילות העבודה והיכולת שלכם להתרכז למשך שעות רצופות מול המחשב. המגוון של שולחנות העבודה הוא רחב – הן בצורה של השולחן, הן בחומר ממנו הוא עשוי והן בגודל, ולעיתים ההיצע יכול לבלבל. לפניכם 3 טיפים לבחירת שולחן מחשב לפינת העבודה שלכם, שיהפכו את המשימה לקלה יותר ויאפשרו לכם ליהנות משולחן המחשב החדש ולהפיק ממנו תועלת.

טיפ מספר 1 – התאימו את גודל השולחן לגודל החדר

שולחן מחשב הוא הרהיט החשוב ביותר בפינת העבודה שלכם. עם זאת, כדאי שהממדים שלו לא יהיו גדולים מדי ביחס לחדר או לפינה בה הוא מוצב. אם אתם מתכננים לארח בפינת העבודה שלכם אנשים – תוכלו לרכוש שולחן מחשב מוארך יחסית. אם השולחן עתיד לשמש אתכם בלבד – תוכלו להסתפק בשולחן לאדם אחד. בנוסף, כדאי לקחת בחשבון הנחת חפצים על גבי השולחן, ומצריכים מרחב גדול יותר: מדפסת, מנורת שולחן עבודה, מתקן לעטים ופתקיות וגם מקום לכוס קפה. אם המחשב שלכם הוא מחשב נייח, יש צורך לרכוש שולחן למחשב נייח שכולל מיקום לכונן ומקלדת.


טיפ מספר 2 – שולחן מחשב מעץ? או אולי דווקא שולחן מחשב זכוכית?

החומר ממנו עשוי שולחן העץ משמעותי בעיקר בהיבט העיצובי, אך גם בהיבט העמידות. שולחן מחשב מעץ, בפרט אם מדובר בעץ מלא, במרבית המקרים יהיה גם בעל העמידות הגבוהה ביותר. את סוג השולחן מומלץ לבחור בהתאם לעיצוב הכולל של פינת העבודה שלכם ולאווירה אותה אתם מחפשים. שולחן מחשב זכוכית נותן ארשת צעירה וטכנולוגית יותר, לעומת שולחן מחשב מעץ שנותן ארשת של מוניטין וניסיון. פעמים רבות, שולחן מחשב זכוכית יעניק אשליה של מרחב בזכות העובדה שהוא שקוף, בדומה לאשליה אותה מעניק ריהוט המרחף באוויר.

 

טיפ מספר 3 – התאימו את מבנה וגודל השולחן למבנה גופכם

לבסוף, ובגלל שאנו מבלים מול המחשב מחצית מהיום, השיקול החשוב ביותר בבחירת שולחן מחשב הוא התאמה למבנה הגוף שלכם. שולחן העבודה לא אמור לשרת רק את המחשב, אלא גם לאפשר לכם לעבוד בצורה בטוחה ונוחה לאורך שעות. גובה השולחן צריך להיות תואם לגובה שלכם, מבלי שתצטרכו להניח את הידיים בגובה שמוביל לכאבי כתפיים וגב. ניתן לבחור בשולחנות ארגונומיים, שמאפשרים הרמה והורדה של השולחן בהתאם לנוחות שלכם.


נוחות, עיצוב והתאמה לחלל

שלושת הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת שולחן עבודה הם התאמה שלו לחלל בו יוצב, לעיצוב הכולל של פינת העבודה ולמבנה גופכם. רגע לפני שתרכשו שולחן למחשב, אל תשכחו לתכנן עבורו את המיקום בחדר ולקחת מידות, כדי שהוא יכנס בדיוק למקומו המיועד.

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה שלך ריקהחזור לחנות