0

שולחן מחשב מעוצב – זכוכית או עץ?

זקוקים לקנות שולחן מחשב מעוצב למשרד? הסוגים האהובים והנפוצים ביותר הם שולחן מחשב מזכוכית ושולחן מחשב מעץ, כשלכל סוג יש את היתרונות והחסרונות שלו – בסגנון העיצוב, בעמידות, בשגרת הניקיון וגם במחיר. לפניכם מספר השיקולים שצריך לקחת בחשבון כשבוחרים שולחן מחשב למשרד.

נראות וסגנון
שולחן מחשב מעץ ושולחן מחשב מזכוכית שונים זה מזה במה שהם משדרים כלפי חוץ. שולחן מחשב מעץ משדר יוקרה, ותק וניסיון, בעוד שולחן מחשב מזכוכית משדר אווירה צעירה, מודרנית וטכנולוגית יותר. שולחנות עץ נפוצים מאוד במשרדים של עורכי דין ורואי חשבון, למשל, לעומת שולחנות זכוכית שנפוצים יותר בחברות הייטק וחברות מכירות. כשאתם בוחרים שולחן מחשב למשרד – כדאי לשים לב שתהיה התאמה בין העיסוק והערכים לסוג השולחן, ובהתאמה כללית לסגנון העיצוב של המשרד. כשמדובר על שולחן מחשב מעוצב – גם עץ וגם זכוכית יכולים לעשות את העבודה.

ניקיון
שולחן מחשב מזכוכית דורש ניקיון לעיתים קרובות יותר, בגלל שסימני ידיים ייראו עליו בצורה בולטת מאוד, זאת לעומת חומר אטום כמו עץ. אם את סביב שולחן המחשב שלכם עתידים להיכנס אנשים לפגישות, כדאי לדעת שכמעט תמיד לפני כניסת אנשים תצטרכו להעביר מטלית לחה לניקוי הסימנים. בשולחן מעץ, לעומת זאת, אין סכנה לסימנים בולטים, וניתן לנקות את השולחן בסיום יום עבודה.

מרחב
כולנו מכירים את הסוד: אם החלל קטן, כדאי להעדיף רהיטים לבנים, שקופים או מרחפים (כאלה שתלויים על הקיר ואינם נוגעים ברצפה). זה יוצר תחושה של מרחב גדול יותר ולא סוגר עלינו את המרחב ברהיטים כבדים וכהים. ואכן, שולחן מחשב מזכוכית תורם לתחושה הזאת בגלל השקיפות שלו, לעומת העץ האטום והכבד שדווקא מצמצם את המרחב. אם המשרד שלכם קטן מהממוצע, שולחן מזכוכית יכול לפתוח אותו או לכל הפחות לא ליצור תחושה של סגירות.

תחזוקה
מבין שני סוגי החומרים, שולחן מחשב מעץ יצריך מכם תחזוקה גבוהה יותר כיוון שלעץ יש נטייה להישחק עם השנים. בעץ טבעי אף קיימת סכנה לכינון של חרקים, אם כי זה נפוץ יותר בסביבה חיצונית ולא בתוך משרד. כך או כך – שולחן עץ דורש תחזוקה כדוגמת חומרי ניקיון מותאמים לעץ ולעיתים גם מריחה של לקה ששומרת על הצבע. שולחן משרד מזכוכית לעומת זאת אינו דורש תחזוקה, כאמור למען ניקיון מעת לעת והקפדה לא להעמיס עליו משקל כבד מדי.

עמידות
כדאי לקחת בחשבון ששולחן מחשב זכוכית יהיה פגיע יותר ועמיד פחות לחום ולמשקלים כבדים, ואפילו לנפילה של חפצים עליו, ועלול להתנפץ או לכל הפחות להיסדק. זאת לעומת עץ שהוא חזק ועמיד יותר בפני מכות. אם החלטתם לקנות שולחן מחשב למשרד שעשוי מזכוכית, חשוב לוודא שהוא איכותי ועבה וגם חסין מפני חום, וכן את משקל המקסימום שהוא יכול לשאת, כדי שתדעו אילו חפצים את יכולים להניח עליו, למשל מדפסת או מנורה, ובכך לתכנן את המרחב במשרד.

שולחן מחשב עץ או זכוכית?
שני סוגים השולחנות – גם עץ וגם זכוכית – הם סוגים פופולריים ואהובים שמשלבים בין יופי וסגנון לעמידות ובטיחות. כל מה שנותר לכם הוא להתמקד בשיקולים הרלוונטיים לכם ביותר – החל משגרת ניקיון ועד לתחושת מרחב בחלל – ולבחור את השולחן המתאים לכם ביותר. בין אם תבחרו בעץ ובין אם בזכוכית – אנו ממליצים לקנות שולחן העשוי מחומר איכותי שישמש אתכם למשך שנים.

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה שלך ריקהחזור לחנות