0

ריהוט משרדי כל מה שחשוב לדעת

בדיוק חתמנו על חוזה למשרד החדש שלנו ורצינו שהכל יהיה חדש, אז התחלנו לבדוק את האפשרויות שיש לנו לריהוט משרדי והתחלנו להתבלבל מהמגוון, אז פנינו לחברים בחלווה כרמיאל והם שמחו לענות לנו על כל השאלות שהיו לנו – יצאנו עם כל כך הרבה תובנות

 

סוגי כסאות למשרד

 

מה זה כיסא משרדי ארגונומי?
כיסא משרדי ארגונומי הוא כיסא אורתופדי שמספק תמיכה לישיבה ארוכה וממושכת, ומומלץ לאנשים שעובדים במשרד שעות ארוכות או למי שסובלים מבעיות גב וצוואר באופן כרוני.

האם כיסא ארגונומי הוא כיסא מתכוונן?

כיסא ארגונומי יכול להיות כיסא מתכוונן המאפשר ישיבה בתנוחות שונות בדומה לשולחן מתכוונן, אך ברוב המקרים מדובר בכיסא אורתופדי העשוי חומרי גלם איכותיים ומותאם למרבית האוכלוסייה.

למה כדאי להשקיע ברכישה של כיסא משרדי איכותי?
כיוון שאנחנו יושבים במרבית שעות היום מול המסך, וכבר הוכח שישיבה ממושכת עלולה להזיק לבריאות בטווח הארוך, ולפגוע באיכות החיים בטווח הקצר. לכן, יש חשיבות לישיבה על כיסא משרדי איכותי שמספק תמיכה טובה, מונע כאבי גב וצוואר ומשפר את התפוקה שלנו.

איך בוחרים כיסא משרדי למשרד עם עובדים רבים?

אם אתם זקוקים לכיסא משרדי עבור משרד שיש בו תחלופה גבוהה של עובדים ואף למתחמי עבודה כדוגמת חללי עבודה משותפים או מוקד טלפוני, אתם צריכים כיסאות זהים, בדומה לחולצת ONE SIZE. אלא שבמקרה זה לא נוכל להתאים לכל עובד את הכיסא המושלם שתואם למידות גופו, לכן מומלץ לבחור כיסאות משרדיים נוחים עם אפשרות כוונון רבות, כך שכל עובד יוכל להתאים אותו באופן פרטני למבנה וגודל הגוף שלו.

איזה סוג כיסא משרדי הכי מומלץ?
כיסא משרדי מומלץ הוא כיסא שמתאים לעיצוב המשרד שלכם ולאופי העיסוק. התאימו בין סוג וצבע הכיסא לסוג וצבע יתר הרהיטים במשרד כדי ליצור הרמוניה, וכמובן התאימו בינו לבין אופי העיסוק והתפקיד שלכם. ככל שהעיסוק שלכם יוקרתי והתפקיד רם, כך מקובל להשקיע בכיסא יוקרתי, כדוגמת כיסא מנהלים עשוי עור.

מה ההבדל בין כסא מנהלים לכיסא משרדי רגיל?
כיסא מנהלים הוא כיסא שהשוני שלו מכיסא משרדי רגיל הוא בעיקר בהיבט הוויזואלי אך גם בחומר הגלם. לרוב, כיסאות מנהלים הם כיסאות גבוהים וגדולים יותר מיתר הכיסאות במשרד, וניתן לקבל אותם בעיצוב אישי כך שיתאימו לעיצוב הכולל של המשרד.

האם הכרחי לרכוש כסא מנהלים?
לא הכרחי לרכוש כסא מנהלים, אך מומלץ אם אתם מעוניינים לבדל את עצמכם. בנוסף, כיסא מנהלים מומלץ אם אתם פועלים במסגרת היררכית מובהקת, כדוגמת צבא, פנימייה או בית ספר, ומקבלים אליכם למשרד חיילים או תלמידים.

איזה כסא מנהלים מומלץ לחדר ישיבות?

לחדר ישיבות מקובל לבחור כיסא מנהלים שהמשענת שלו גבוהה יותר מיתר הכיסאות סביב השולחן, בפרט אם מדובר בשולחן שאינו מלבני אלא שולחן מרובע או עגול, ואז כיסא המנהלים גם מסמן את מקומו של מנהל הישיבה. בהיבט הצבא, לא מקובל לבחור כיסא מנהלים בצבע שונה אלא לבחור כיסאות זהים בעיצוב ובצבע.

 

שולחנות למשרד

איזה סוגים של שולחן משרדי קיימים?

ניתן לבחור שולחן משרדי מבין מגוון רחב של סוגים – החל משולחנות העשויים עץ, דרך שולחנות זכוכית ועד לשולחנות מתכת, משולחנות עבודה קטנים ועד לשולחן משרדי ארוך שיכול לתפקד גם כמיני שולחן ישיבות. יש לקחת בחשבון את גודל המשרד ואת הריהוט הכולל, וגם את כמות האנשים שידרשו להיכנס למשרד שלכם בו זמנית כדי לקיים אתכם פגישות.

איזה שולחן משרדי מצריך הכי פחות תחזוקה?

ישנם שלושה סוגים עיקריים של שולחנות משרדיים – שולחן משרדי מעץ, זכוכית ומתכת. שולחן משרדי עץ מלא מצריך תחזוקה תקופתית כדי למנוע מצב של התפוררות העץ בידי חרקים. שולחן זכוכית – מצריך בעיקר לנגב אותו מדי יום ואף מספר פעמים ביום בשל כתמים, וכן לנהוג בעדינות יתרה בהנחה של חפצים על השולחן כדי למנוע שבר. שולחן מתכת נחשב לשולחן שמצריך הכי פחות תחזוקה, ואחריו – שולחן עץ.

איזה שולחן משרדי מתאים לעבודה מהבית?
לעבודה מהבית מתאים שולחן משרדי קומפקטי יחסית שאינו תופס מקום רב, אלא אם בבית שלכם יש חדר עבודה ואז ניתן לבחור שולחן משרדי גדול וסטנדרטי. אם המקום שעומד לרשותכם קטן, ניתן לבחור לרכוש שולחן לבן או שולחן עשוי זכוכית, שנותנים תחושת מרחב.

מלבד שולחן משרדי וכיסא משרדי, איזה רהיטים מומלץ להכניס למשרד?
רשימת הרהיטים האופציונליים למשרד היא ארוכה, ותלויה בגודל החדר העומד לרשותכם ובתחום העיסוק שלכם, כיוון שיש תחומי עיסוק שכל המוסיף גורע ונכון לשמור על מינימליזם. רהיטים שניתן לקחת בחשבון בתכנון עיצוב משרד: שולחן משרדי, כיסא משרדי, מגירות, כוורת, פינת קפה, ארון משרדי, שידה או ארונית נמוכה לציוד אישי וכן פריטי נוי שונים כדוגמת תמונות, שטיח, וילון וכדומה.

למי מתאים לקנות שולחן מחשב שמחובר לספרייה?
שולחן מחשב מחובר לספרייה הוא ספריה שאחד המדפים שלה ממשיך החוצה והופך לשולחן. שולחן מסוג זה אידיאלי עבור מי שזקוק למקום להניח ספרים וניירת בקרבת מקום כדוגמת סטודנטים, וכן למי שיושב במשרד או חדר קטן ואין לו מקום לריהוט גדול או שאין לו צורך בשולחן משרדי. בנוסף, שולחן מחשב מחובר לספרייה מקובל בחדרי ילדים.

איך לבחור שולחן מחשב?
כשאתם בוחרים שולחן מחשב למשרד או לחדר שלכם, כדאי להתחשב בשלושה פרמטרים: גודל החלל, כמה אחסון תצטרכו בסביבת המחשב וכמובן הטעם האישי שלכם. עניין נוסף שיש לקחת בחשבון הוא גודל המחשב שלכם והאם מדובר במחשב נייד או נייח. שולחן מחשב נייח הוא שולחן מיוחד הכולל מקום לכונן ולמקלדת, בעוד שולחן נייד מצריך פלטה אחת – ללא מקום לכונן.

האם שולחן מחשב עם מגירות הוא מומלץ?
אם אתם זקוקים למקום אחסון לחפצים וניירת, ואין באפשרותכם לרכוש ארון משרדי שתופס מקום בחדר או שאין לכם צורך בארון, ניתן לבחור שולחן מחשב שמגיע עם קונסולה של מגירות. שימוש בשולחן מחשב הכולל מגירות תורם לסדר על גבי השולחן ועל ידי כך תורם לעבודה אפקטיבית יותר.

מהם היתרונות של שולחן מחשב פינתי?
היתרון בשולחן מחשב פינתי הוא ניצול מרחב בצורה טובה. פעמים רבות החדר הנתון לרשותנו הוא חדר קטן, והצבה של שולחן עבודה באמצע החדר עלולה ליצור צפיפות גדולה ועומס ויזואלי בעיניים. שולחן פינתי אשר נצמד לאחת הפינות בחדר מנצל בצורה טובה יותר את התנאים העומדים לרשותנו.

אילו סוגים של שולחן חדר ישיבות מומלצים?
מומלץ לבחור שולחן חדר ישיבות בהתאם לטעם האישי שלכם, לכמות האנשים שעתידים לשבת סביבו ולמבנה החדר. השולחנות הפופולריים הם שולחנות עגולים ושולחנות ארוכים ומלבניים. עם זאת, ניתן להזמין שולחן חדר ישיבות בעיצוב אישי.
איזה שולחן חדר ישיבות הכי מתאים לחדר קטן?
לחדר ישיבות קטן יתאים שולחן עגול, כתלות במספר המשתתפים, כדי לאפשר תנועה ומעבר. בנוסף, שולחן בצבע לבן וכן שולחן עשוי זכוכית שקופה נחשבים לאידיאליים עבור חדרים קטנים כיוון שהם מעניקים אשליית מרחב, ולכל הפחות – לא יוצרים צפיפות ועומס ויזואלי שיכול ליצור רהיט עץ כהה, לדוגמה.

 

ארונות למשרד

מה ההבדל בין ארון משרדי לכוורת?
ארון משרדי מכיל מדפים, מגירות ודלתות, בעוד כוורת היא ארון מדפים פתוח בגדלים שונים. ארון משרדי מתאים לריהוט של משרד, וכוורת ועשויה להתאים יותר כרהיט ביתי או במשרדים בהם מעוניינים להציב פרטי נוי.

ארון משרדי זכוכית או ארון משרדי עץ – מה עדיף?
ההבדל בין ארון משרדי עץ לארון משרדי מזכוכית הוא בנראות. ארון זכוכית יהיה ברוב המקרים ארון עם ויטרינה או דלתות כנף מזכוכית ויאפשר לנוכחים במשרד לראות מה יש על גבי המדפים, בעוד ארון עץ הוא ארון אטום. ניתן לבחור בארון משרדי המשלב בין חומר זכוכית וחומר עץ כך שתוכלו לשלוט על החלקים החשופים.

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה שלך ריקהחזור לחנות