0

מזרן איכותי שווה עירנות ביום

הידעתם? נתונים סטטיסטיים מראים ש-95% מכל האוכלוסייה בעולם סובלים מנדודי שינה ברמה כזאת או אחרת: קושי להירדם, התעוררות לעיתים תכופות בלילה או יקיצה מוקדמת – ואלה גורמים לחוסר בשינה שגורם לערנות לקויה במהלך היום. הפרעות אלה נגרמות מסיבות שונות, כשאחת מהן היא מזרן לא איכותי שפוגע באיכות השינה.

מה חשוב לדעת על מזרן?
מזרן שינה סטנדרטי עשוי ממספר שכבות, כשלכל אחת מהן יש תפקיד. בחלק גדול מהמזרנים ישנם "קפיצים" אשר תורמים לגמישות המזרון, אך לא תמיד הם מיטיבים עם הגב שלנו. מידת קושי של מזרן נמדדת בסולם של 1 עד 8, כשככל שהמספר גבוה – כך המזרן יותר קשה ובעל התנגדות גבוהה. הבחירה ברמת קושי של מזרון היא בחירה אינדיווידואלית, בהתאם לנוחות שלכם ולמבנה עמוד השדרה.

איך מזרן איכותי תורם לעירנות גבוהה במהלך היום?
יש מי שנוטים לזלזל בחשיבותה של שינה רציפה בת 7 שעות לפחות ובהשפעתה על הבריאות שלנו, על העירנות ועל היכולת לתפקד בצורה מיטבית. מזרן שינה איכותי תורם לשינה רציפה ככל האפשר, ומונע "התעוררויות קטנות" במהלך הלילה אשר במצטבר פוגעות באיכות השינה שלנו. על פי מחקרים, אנשים שהחליפו מזרן בלוי או ישן דיווחו על עירנות גבוהה יותר במהלך היום, על מיעוט בכאבי ראש ועל יכולת ריכוז גבוהה יותר.

לא רק עייפות, גם כאבים
מזרן שאינו מתאים למידות גופכם ולמבנה עמוד השדרה שלכם יגרום לכאבים כרוניים: כאבי גב, כאבי צוואר ואפילו כאבי ידיים ורגליים. הייחוד בכאבים כרוניים, הוא שהם עושים אותנו עייפים וחלשים בהדרגה, ובכך פוגעים ברמת העירנות והתפקוד שלנו במהלך היום. בבחירה של מזרן איכותי לשינה טובה תוכלו למנוע מצב של כאבים כרוניים שיעיבו על שגרת יומכם.

בחירת מזרן איכותי לשינה טובה – על מה כדאי להקפיד
• מידות המזרן – כשאנו מדברים על מידות המזרן, אנו מתכוונים לגודל של המיטה. המזרן צריך להתאים למידות גופכם הן באורך והן ברוחב, ולתת לכם מספיק מרחב תמרון כדי שלא תאלצו לחוש "מכווצים".
• רמת קושי – רמת קושי של מזרנים מחולקת מ-1 ועד 8. ככל שהמזרן רך יותר, כך הגוף שוקע פנימה, וככך שהמזרן קשה – כך יש התנגדות. למען בריאות עמוד השגרה שלכם, נהוג לבחור במזרן בעל רמת קושי גבוהה יחסית, כדוגמת רמת קושי מספר 6.
• בדיקה פיזית לפני רכישה – על אף ההמלצה בסעיף הקודם, אין תחליף לבדיקה פיזית אישית שלכם, ולא מומלץ לקנות מזרן לפני שניסיתם אותו. אל תסתפקו בנגיעה במזרן וגם לא בישיבה עליו. שכבו עליו לפחות 5 דקות כדי לחוש כיצד הוא משפיע עליכם.
• אחריות – חלק מהחברות מציעות אחריות למזרן או אפשרות להחזיר אותו בתוך פרק זמן לאחר שישנתם עליו תקופה בת מספר שבועות וקיבלתם מושג טוב יותר האם הוא מתאים לכם או לאו.

מרכז השינה – מזרן לחדר שינה
מזרן איכותי המותאם לצרכים שלכם תורם לשינה טובה ובריאה יותר, וכפועל יוצא מכך לעירנות גבוהה ביום ולתפקוד גבוה. במרכז השינה תוכלו למצוא מגוון רחבים של מזרנים איכותיים לחדר השינה שיאפשרו לכם לישון שינה רציפה ואיכותית.

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה שלך ריקהחזור לחנות