0

מה חשוב לבדוק כשקונים ריהוט לבתי ספר?

רכישה של ריהוט לבתי ספר, ובפרט ריהוט לכיתות לימוד, היא רכישה משמעותית ומהווה את ההוצאה הכספית העיקרית של המוסד הלימודי. לרוב, מדובר במאות פריטים זהים שמוזמנים עם תחילת השנה, אחת למספר שנים. ריהוט לבתי ספר נדרש לעמוד במספר קריטריונים חשובים, כיוון שהוא משמש את התלמידים שעות רבות ביום ומצריך מהם להיות ערניים. בנוסף, חשוב לזכור שמדובר בכיסאות ושולחנות זהים שנדרשים להתאים למגוון רחב של תלמידים. מנהלים או אנשי רכש, רגע לפני שאתם מבצעים הזמנה של ריהוט לכיתות לימוד, לפניכם כמה פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון כדי לבצע רכישה מוצלחת.

בטיחותשיקול הבטיחות הוא השיקול החשוב ביותר שמומלץ לקחת בחשבון כאשר מבצעים רכישה של ריהוט לבתי ספר, כיוון שבבית הספר אנחנו אמונים על בטיחותם וביטחונם של התלמידים, בפרט כשמדובר באמצעים שאנחנו מספקים להם כדוגמת כיסא ושולחן. נכון, כיסא תלמיד שמתפרק בזמן שיושבים עליו או שולחן שמתפרקת לו הרגל הם תרחישים שיכולים לקרות בכל מקרה, אך אם הריהוט לוקה בחסר בכל הקשור לבטיחות – אתם צפויים להיתקל בתרחישים כאלה על בסיס קבוע. למרות שמדובר בהוצאה כספית משמעותית, דווקא בהיבט הבטיחות לא מומלץ לחסוך, וכדאי לרכוש ריהוט בטיחותי שכמובן עומד בתקן הישראלי כפי שנדרש בחוק, מיצרן או משווק שיכול להציג לכם את המסמכים הרלוונטיים.

נוחותכפי שאתם לא הייתם מעוניינים לשבת 7-8 שעות ביום על כיסא לא נוח, כך גם התלמידים בבי הספר. הישיבה הממושכת בכיתה, כשהיא מלווה בהכרח לשמור על ריכוז וערנות, מצריכה ריהוט תומך. כשמדובר בריהוט עבור בתי ספר ובפרט ריהוט לכיתות לימוד, בדרך כלל הוא יהיה מתוכנן ומעוצב בצורה כזאת שלכל הפחות לא תגרום כאב גב או נזק מצטבר לתלמידים. הקפידו לבחור בכיסאות המתאימים לשכבת הגיל הרלוונטית, ואם ניתן – בצעו רכישה נוספת של כסאות גדולים מהנורמה, כך שבכל כיתה ניתן יהיה למצוא 2-3 כסאות עבור תלמידים גבוהים מאוד / בעלי משקל עודף. בהיבט השולחן, כדאי לבחור שולחן גדול כל עוד גודל הכיתה ומספר התלמידים מאפשר זאת מבלי להצטופף, בעדיפות לשולחן בעל מעמד להנחת הרגליים.

עמידות
פרמטר העמידות משפיע באופן ישיר על החיסכון הכספי בעתיד. זה לא סוד שתלמידים נוהגים לעיתים להרוס את הריהוט בכיתות הלימוד, ובדרך כלל לא מתוך כוונת זדון אלא בגלל השתוללות ופריקה של אנרגיות. זה בא לידי ביטוי בקשקוש על הריהוט, לכלוך על ידי מזון או נוזל, נפילה אל הרהיטים וכדומה. ישנם רהיטים העשויים מחומרי גלם חזקים יותר, כך שמלבד פיקוח וחינוך לשמירה על הרהיטים, חשוב לרכוש רהיטים שמתאפיינים בעמידות גבוהה, גם אם זה בא על חשבון העיצוב שיורד מעט ברמה. כך או כך, ה"יופי" של הריהוט לבית הספר הוא הפרמטר הכי פחות חשוב. המטרה ברכישה של ריהוט עמיד היא שלא תמצאו את עצמכם שומרים במחסן עשרות רבות של כסאות שהתפרקו, ולחלופין שלא תצטרכו בכל שנתיים או שלוש לבצע רכישה יקרה של מאות רהיטים חדשים. כמו כן, מומלץ לבחור ריהוט קל לניקוי.

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה שלך ריקהחזור לחנות