0

היתרונות בשימוש בשולחן מחשב ארגונומי

שולחן ארגונומי הוא שולחן שבא לתת מענה לעובד במאה ה-21 – שיושב מול המחשב שעות רבות במהלך היום

שולחן ארגונומי הוא שולחן שבא לתת מענה לעובד במאה ה-21 – שיושב מול המחשב שעות רבות במהלך היום. השולחן הארגונומי מכיל את כל מה שצריך כדי לנהל שגרת עבודה רציפה, כשהכל נגיש בקרבת מקום ובישיבה נוחה יותר שביכולתה למנוע כאבי גב וברכיים. מסיבות אלה, השולחן הארגונומי הפך לפופולרי יותר במשרדי עבודה ובפינות עבודה ביתיות כאחד. לפניכם היתרונות בשימוש בשולחן מחשב ארגונומי.

ניצול מיטבי של מבנה החדר

שולחן מחשב ארגונומי הוא לרוב שולחן אחד המורכב משני שולחנות המחוברים ביניהם, ולכן הוא אידיאלי בתור פינת מחשב הממוקמת בזווית החדר. בזכות המבנה שלו, ניתן לנצל בצורה טובה יותר כמעט כל צורת חלל, מבלי להותיר פינה אחת שאינה בשימוש. כמו כן, ישנם שולחנות ארגונומיים במידות קטנות, שיכולים להתאים גם לחדרי עבודה קטנים ואף בתור שולחן עבודה פינתי בבית.

חיסכון בריהוט נוסף

בגלל גודלו, שולחן ארגונומי מכיל בדרך כלל קבוצת מגירות ואפילו ארונית, וכן מרחב של מקום להצבת פריטים שונים: ממדפסת ואפילו קומקום וקפה. כמובן ששולחן עבודה סטנדרטי לא היה מאפשר את ניצול המקום, והיה מאלץ אותנו להוסיף רהיטים שונים לחדר העבודה מה שהיה עולה לנו בצמצום המרחב בחדר או בוויתור על פריטים שחשוב היה לנו למקם על גבי שולחן העבודה.

תרומה לעבודה יעילה יותר

בשולחן ארגונומי ישנה קונסולת מגירות שמהווה מקום אחסון, ובכל מקרה כיוון שמדובר בשולחן ארוך – ניתן להניח עליו מגירות נוספות ופריטי אחסון שונים. מרחב העבודה וקונסולת המגירות מצמצמים את הניירת על גבי השולחן, וכשיש סדר בעיניים – קל יותר לעבוד. בנוסף, בזכות העובדה שמדובר בשולחן מחשב ארוך המורכב משני שולחנות מחוברים, ניתן למקם עליו שני מסכי מחשב, עבור אנשים שעבודתם מצריכה תמונת מסך רחבה או מקורות עבודה נוספים. כמובן שבשולחן עבודה סטנדרטי הצבה של שני מסכי מחשב היא בלתי אפשרית במקרה הרע, ובמראה הטוב היא מאוד לא נוחה לעבודה.

מקום ישיבה נוסף

יתרון נוסף של שולחן עבודה ארגונומי הוא האפשרות לישיבה של אדם נוסף לצד השולחן, ולעיתים אפילו של שני אנשים נוספים – כתלות בפריטים שישנם על גבי השולחן. גם בהיבט הזה, שולחן מחשב ארגונומי עשוי לחסוך בצורך בעמדות עבודה נוספות, או לחלופין – מאפשר לארח במשרד אנשים נוספים גם ללא צורך בשולחן ישיבות מוארך התופס מקום משמעותי בחדר. מסיבה זו, לדוגמה, שולחן ארגונומי משמש בעלי תפקיד כגון מזכירות, המקבלות אליהן עובדים לסידורים "קטנים" וקצרים.

פרטיות

שולחן ארגונומי, בניגוד לשולחן עבודה סטנדרטי המורכב מיחידת שולחן אחת, מתאים לאנשים שמעוניינים ליצור לעצמם "כוך". בדרך של מיקום השולחן בצמוד בזווית שתבחרו, ניתן ליצור מעטפת שולחנות כך שהאדם היושב מאחורי המחשב לא יחוש שהוא חשוף ויהיה מוגן מכל צדדיו, וכך גם ציודו האישי.

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה שלך ריקהחזור לחנות