0

בחירת מזרן לחדר השינה – מה צריך לדעת

אם היינו צריכים לדרג את חשיבות הרהיטים בבית שלכם, מזרן המיטה היה נכנס בקלות לטופ 3. זמן השינה שלנו משפיע מאוד על בריאותנו ועל מידת הערנות שלנו במהלך היום. מזרן העשוי מחומרים איכותיים ומותאם למבנה גופנו – ללא ספק ישפיע לטובה. עם זאת, ואולי דווקא בגלל החשיבות הרבה שלו, מזרן איכותי למיטה הוא לא פריט זול.
התקציב הוא עניין שולי
כשמדובר במזרן למיטה, לא כדאי להתרגש מהמחיר גם אם הוא עומד על כמה אלפים בודדים. מזרן טוב הוא מזרן שנשמר לשנים, אפילו 10 שנים ויותר. תראו לנו רהיט שיכול להחזיק מעמד כל כך הרבה שנים בלי שנצטרך להחליף אותו. לכן, מדובר בהשקעה שווה במיוחד, שלאורך השנים תחזיר לכם ובגדול בשינה איכותית.
אל תרכשו מזרן בחופזה
דווקא בגלל עלותו ודווקא בגלל ההשפעה שלו על הבריאות שלנו ועל מידת הערנות, לא כדאי לרכוש מזרן בחופזה. כפי שמזרן איכותי יכול להשפיע לטובה, כך מזרן זול באיכותו יכול להזיק לגופנו, ולהביא לתופעות שונות כמו כאבים בעמוד השדרה והצוואר, עייפות, כאבי ראש ועוד. בצעו את הרכישה רק לאחר שאתם סגורים על הפרטים.
מידת קושי
למזרונים יש מידות קושי שונות – החל ממזרונים רכים ועד למזרונים קשיחים מאוד, ממש כמו פלטה. כעיקרון, מזרונים עם מידת קשיחות מסוימת נחשבים לבריאים יותר לגב, אך זה תלוי בפרמטרים נוספים כמו גיל ובעיות אורתופדיות, אם ישנן. וזה מוביל אותנו להמלצה הבאה.
כדאי לנסות לפני
בבחירה של מזרן יש כלל ידוע – לא קונים לפני שמנסים. ולא, לא מספיק ללחוץ עם היד כדי להרגיש את מידת הקשיחות וגם לא לשבת על המזרן. המומחים שלנו ממליצים לשכב על המזרן לפחות למשך מספר דקות כדי להבין האם הוא נוח לכם.
מזרן דו צדדי
אוהבים לפעמים רך ולפעמים קשה? כדאי לדעת שישנם מזרנים אשר צד אחד שלהם קשה, וצד שני קשה קצת פחות. זה מאפשר לכם לשחק עם רמות הקושי של המזרן בהתאם לצורך שלכם ולמה שהגב שלכם צריך. בנוסף, זה שומר על העמידות של המזרן. כל מה שצריך כדי ליהנות מתחושה של מזרן חדש זה פשוט להפוך אותו לצד השני.
התאמה לגופכם ולבסיס המיטה
אם אתם קונים בסיס מיטה ומזרן נפרדים, יש לוודא שהמזרן תואם לבסיס המיטה, וכמובן לגופכם, כדי שלא תמצאו את עצמכם ישנים עם רגל או יד מחוץ למזרן. אם אתם ישנים שני אנשים בוגרים ביחד, כדאי לשקול לרכוש מזרן בגודל של 180/200 לפחות. מרכז השינה שלנו ישמח לסייע לכם במזרן מותאם.
אלרגיות
מזרנים שונים עשויים מחומרים שונים, שחלקם עלולים להפעיל תגובה אלרגית. אם אתם יודעים שאתם אלרגיים לחומרי טקסטיל מסוגים שונים, לצמר, לכותנה או לבדים מסוימים – חשוב להתייחס לזה בזמן הרכישה.

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה שלך ריקהחזור לחנות